Dzień dobry Panu 😉
„Pan” mnie onieśmiela Dawid mam na imię. Będzie super jeśli możemy zwracać się do siebie po imieniu podczas współpracy. Współpraca przebiega wtedy w bezstresowej luźniej i sympatyczniejszej atmosferze. Zależy mi na waszym dobrym nastroju i naturalnym zachowaniu aby fotografie jakie będziemy wykonywać oddawały wasze uczucia i naturalny sposób bycia.

Ile kosztuje sesja ślubna? Aktualne pakiety na najbliższe sezony zawsze umieszczam w dziale OFERTA.
Co dokładnie obejmuje cena? Szczegóły oczywiście dostępne są w dziale OFERTA i w kolejnych odpowiedziach na pytania.

Czy to prawda, że najlepiej rezerwować termin z minimalnym rocznym wyprzedzeniem?
Owszem, większość zleceń mam zarezerwowanych rok wcześniej ale tak naprawdę nie jest to regułą. Najbardziej oblegane są oczywiście soboty. Na wolny termin w tygodniu zawsze istnieje większa szansa. Niektórzy rezerwują sesję ślubną nawet z dwuletnim wyprzedzeniem ale zdarza się, że ktoś trafi wolny termin miesiąc przed weselem. Niemniej jednak, im wcześniej, tym lepiej

Czy nasze zdjęcia będą „przerabiane”?
Wszystkie fotografie zamieszczone na pen draive są poddane obróbce cyfrowej (korekta kolorystyczna, poprawa kontrastu itp.). Fotografie z sesji plenerowej są dodatkowo starannie retuszowane (Poprawa kondycji skóry itp.). Część fotografii wykonuję w kolorze, część jest czarno-białych. Nie wykonuję zdjęć w innej kolorystyce. Album ma się podobać wiele lat każdemu kto go ogląda nie zależnie od wieku, dlatego klasyka u mnie liczy się najbardziej w nowoczesnym wydaniu.

Czy możemy wybrać zdjęcia, które dostaniemy na płycie?
Przykro mi ale nie. Zdjęcia wybieram samodzielnie bazując na wiedzy, doświadczeniu i fachowej ocenie walorów artystycznych fotografii. Z doświadczenia wiem, że klienci są często niezdecydowani przy ogromie zdjęć jaki wykonuję podczas zlecenia. Zapewniam, że wybrane przeze mnie kadry będą na odpowiednim poziomie i będą przedstawiały wszystkie ważne momenty uroczystości. Po wykonaniu projektu waszego albumu, otrzymujecie drogą elektroniczną do akceptacji projekt z albumu strona po stronie. Na tym etapie macie możliwość realnego wpływu na ostateczny wygląd albumu.  Wskazujecie zdjęcia zdjęcia, które według was nie potrzebujecie w materiałach lub wymieniamy na inne do czasu, aż ostateczny projekt będzie wam odpowiadał. To najlepsze i najoptymalniejsze rozwiązanie wypracowane prze lata. Taki system daje wam i mi realny wpływ na ostateczną wersje materiałów z których wszyscy będziemy zadowoleni. Ja z wykonanej pracy a wy z otrzymanych wspomnień.

Jak długo będziemy czekać na otrzymanie zdjęć?
Z reguły staram się przygotować wszystkie zdjęcia i projekt albumu w ciągu najbliższego miesiąca od zakończenia wesela. Jednakże w pracowitym sezonie ślubnym okres oczekiwania może wydłużyć się nawet do 60 dni. W przypadku wybrania sesji plenerowej w terminie późniejszym od daty uroczystości, czas oczekiwania liczony jest od daty zakończenia tejże sesji.

Jak wygląda nasz pen drive i co na nim będzie?
Najlepsze kadry z całego wesela, poddane obróbce cyfrowej. Jest ich zazwyczaj wszystkich około 400  szt. Oczywiście zawartość  zależy również od przebiegu wesela, jednak nie zdarzyło mi się aby ilość zdjęć oddanych na płytce spadła poniżej tej liczby. Zdjęcia otrzymujecie w dwóch folderach. W jednym są zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, gotowe do druku (aż do formatu A2, jpg 21 mpx)) a w drugim wersje reportażowe. Starannej obróbce poddane są fotografie z albumu, reszta jest wartością dokumentacyjną.

Znajomi dostali materiały z zabezpieczeniem przed drukowaniem w innych miejscach niż u ich fotografa. Czy my też taką dostaniemy?
Nie. Nie nie wprowadzam zabezpieczeń.  Zdjęcia możecie dowolnie kopiować, zdjęcia możecie drukować gdzie chcecie, ile chcecie. Płacicie raz za wykonaną usługę wraz z fotografiami. Jest to uczciwe  podejście bez kosztów ukrytych. Zależy mi na tym aby koniec naszej współpracy był taki sam jak przebieg czyli bez żadnych niedomówień i na za zasadach partnerskich. Nie wyrażam jednak zgody na publiczne wystawianie ich w zmienionej przez was formie( wszelkie ingerencje graficzne).

Czy dostaniemy tradycyjny album?
Nie. Albumy tradycyjne zostały wyparte przez foto albumy . Foto Albumy  wyglądają dostojnie, są niezwykle trwałe. Albumy zamawiam tylko i wyłącznie w Polskiej introligatorni z gwarancja 5 letnią producenta na wady ukryte wynikające z ew. wad procesu produkcji. Wieloletnia tradycja, niezwykle wysoka jakość produktu zadowoli każdą parę. Na przestrzeni ostatnich wielu lat, nie zdarzyła się żadna przykra sytuacja wynikająca z winy producenta. Za jakość płacicie wy a ja czuwam nad jej realizacją na najwyższym możliwym poziomie. Nie oferuję tanich niskiej jakości materiałów.  Zapraszam do działu albumy gdzie zobaczycie kilka przykładowych projektów. Oczywiście, po umówieniu spotkania, będziecie mogli zobaczyć jak wyglądają przykładowe albumy oraz setki zdjęć , których nie prezentuje w mediach.

Czy znasz ciekawe miejsca na plener?
Oczywiście, mam za sobą wiele sesji plenerowych w przeróżnych miejscach. Zdecydowanie jednak wolę fotografować nowe rzeczy więc wybór często pozostawiam Wam. Zakładając, że wybierzecie termin sesji w innym dniu niż wesele, możliwości są nieograniczone. Może macie ciekawe hobby, które stanie się tematem sesji? A może macie miejsce, które wiele dla Was znaczy, miejsce Waszego poznania, pierwszej randki, pocałunku? Albo miejsce, które od zawsze chcieliście odwiedzić ale nie było czasu? Wykonuję sesje nawet za granicą. Ślubna sesja zdjęciowa jest idealną okazją aby dać się ponieść i mieć niepowtarzalne zdjęcia w miejscu specjalnym, tak jak specjalny jest dzień Waszego ślubu. W ofercie standardowej namiastkę pleneru macie w dniu waszego ślubu dlatego jeśli nie zależy wam na innym dniu to należy poświęcić na niego do 3-4 h. Zachęcam jednak do spędzenia dnia z najbliższymi i wybór pleneru w opcji inny dzień.

Znajomi mieli taniutkiego fotografa za 600 PLN. I do tego jeszcze film nakręcił! :O
Cóż, są fotografowie i „fotografowie”.”. Niezależnie od tego jak ich nazwiemy, są to ludzie, którzy często nie zajmują się fotografią zawodowo a jedynie dorabiają sobie na weselach. Używają taniego sprzętu, mają małe doświadczenie, nie maja sprzętu zapasowego podczas reportażu, stąd niska cena. A co do wirtuozów filmujących i fotografujących jednocześnie – bez wyjątku sprawdza się powiedzenie: „jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego” Fotograf profesjonalny prowadzi działalność gospodarczą, płaci składki ZUS i podatki, pracuje na profesjonalnym sprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, orientuje się w aktualnych trendach. Fotografia ślubna to praca sezonowa, dlatego ceny w okolicach 2000- 5500 PLN są standardem wśród profesjonalistów. Każdy profesjonalista zadba o najwyższa jakość materiałów oraz odbitek a wy przez lata będziecie wspominać z radością ten czas.

Czy zajmujesz się też filmowaniem?
Jak wcześniej napisałem – Skupiam się wyłącznie na fotografii.
W projekcje „SAHANI’  współpracuję  z  profesjonalnymi  kamerzystami -warto również zadbać o film z Waszego Ślubu .(polecam gorąco)
Współpracujemy bardzo często Razem i jesteśmy doskonale zgrani nie przeszkadzamy sobie na wzajem i dbamy oto abyście mieli fotografie jak i film na najwyższym poziomie. Jednak gdy zależy wam na samej fotografii i nie korzystacie z usług kamerzystów , otrzymujecie w pakiecie profesjonalna prezentację- można ja zobaczyć  tu–klik.

Jakim sprzętem się posługujesz?
Korpusami, których używam są pełno klatkowe lustrzanki Nikona z najwyższej oferowanej przez firme Nikon półki profesjonalnej, z zestawem jasnych obiektywów oraz lamp.
Zawsze mam przy sobie drugi korpus zapasowy. Używam ich równocześnie. Oczywiście do tego dochodzi zestaw zapasowych baterii , kart pamięci i innych akcesoriów. Na wyjścia plenerowe idziemy z pełnym wyposażeniem oraz pomocnikiem od oświetlenia. Sprzęt, wiedza i pełen profesjonalizm daje wam poczucie i realny wpływ na jakość waszych materiałów za, które płacicie.

Czy posiadasz uprawnienia do robienia zdjęć w kościele?
Tak. Ukończyłem kurs liturgiczny organizowany przez Kurię Krakowską. Niektórzy księża wymagają okazania przed ceremonią legitymacji upoważniającej do fotografowania podczas celebracji liturgicznej. Zawsze mam taką przy sobie wiec możecie być spokojni o prawidłową kulturę i dokumentacje waszej uroczystości bez zbytecznych komplikacji.

Mieszkamy w Warszawie. Jak możemy podpisać umowę żeby uniknąć podróży wyłącznie w tym celu?
Oczywiście najlepiej podpisać umowę własnoręcznie podczas spotkania. W innych przypadkach możemy jednak podpisać umowę przez maila. Dostajecie ode mnie wiadomość z umową, którą drukujecie, uzupełniacie dane i odsyłacie podpisaną  pocztą. Otrzymaną od Was uzupełnioną umowę podpisuję i odsyłam jedną sztukę do Was i w ten sposób każdy ma po jednej kopii. Resztę szczegółów omawiamy przez maila lub Skype ( bardzo często w ten sposób działam w przypadku odległych zleceń i sprawdza się to doskonale) Można również wykonać zdjęcie podpisanej umowy i podesłać lub wykonać podpis certyfikowany elektronicznie. Pamiętajcie, że umowa zabezpiecza zarówno mnie jak i was.

Na wszelkie inne pytania rozmawiamy podczas niezobowiązującego spotkania.

Pozwólcie zatrzymać czas, najpiękniejszych chwil …